książka

Książka Przepisy na zdrowie! jest owocem moich wieloletnich doświadczeń, których celem jest takie przygotowywanie posiłków, aby służyły zdrowiu i wspaniałemu samopoczuciu każdego, kto zechce je wypróbować.

Zamów już dziś: przepisynazdrowie@gmail.com

ksiazka-wnetrze3m ksiazka-wnetrze2m

 

Obserwuję ogromny wpływ właściwego odżywiania i odpowiedniego trybu życia na zdrowie własne, moich najbliższych i pacjentów. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak trudno jest zmienić sposób odżywiania, a do tego odpowiednio, samodzielnie przyrządzać codzienne posiłki. Zdecydowałam się opracować praktyczny zestaw prostych, smacznych i zdrowych potraw. Z pewnością nie będzie problemów ze zgromadzeniem składników niezbędnych do ich sporządzenia. Posiłki zawierają elementy, które świetnie ze sobą się komponują sprzyjając prawidłowemu przebiegowi procesu trawienia i przyswajania potrzebnych dla organizmu składników odżywczych. Przepisy zawarte w mojej książce są przeze mnie stosowane w prowadzeniu codziennej kuchni. Książka uzyskała aprobatę pani dr Ewy Dąbrowskiej i jest dystrybuowana w ośrodkach  wczasów leczniczych działających pod jej patronatem w Gołubiu. Jest tam polecana pacjentom, którzy chcą kontynuować rozpoczętą w ośrodku zmianę sposobu odżywiania, aby odzyskać zdrowie i radość życia.

Poniżej opinie specjalistów na temat książki:

„Dieta, oparta na produktach roślinnych, wspiera zdrowie i pomaga pokonać chorobę. Jest wiele dobrze udokumentowanych doniesień na ten temat. Ci, którzy chcieliby spróbować takiego sposobu odżywiania, w „Przepisach na zdrowie” znajdą dobry przewodnik. Beata Mońka pokazuje, jak barwna, różnorodna, smakowita, pełna aromatów i wcale nie nudna może być zdrowa dieta. Przepisy są proste, przygotowanie potraw jasno przedstawione. Książka pomocna zarówno dla tych, którzy wkraczają dopiero na ścieżkę zdrowego odżywiania, jak i dla doświadczonych, którzy szukają nowych inspiracji.”

Anna Romanowska, lekarz

„Obecnie lansowane diety cud nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Lekarze nie posiadają dogłębnej wiedzy na temat odżywania, a zagubieni pacjenci szukają informacji w internecie oraz różnych publikacjach, które nie zawsze przedstawiają rzetelną wiedzę o prawidłowym odżywianiu i jego znaczącym wpływie na stan naszego zdrowia. Książka mgr inż. dietetyk Beaty Mońki napisana jest w przystępny sposób i z pewnością zainteresuje każdego, kto po nią sięgnie. Zawiera ona cenne wskazówki i zalecenia zarówno dla osób zdrowych, pragnących zachować dobrą kondycję na długie lata, jak i dla osób mających problemy ze zdrowiem.” „Ten kto przyjmuje lekarstwa, a zaniedbuje dietę, marnuje wiedzę swojego lekarza” (przysłowie chińskie)

mgr biochemii i farmaceuta Katarzyna Stobnicka

 

„W dobie coraz większej ilości chorób cywilizacyjnych, a także  szybkiego tempa życia, nie jest łatwo doradzać ludziom jedzenie większej ilości nieprzetworzonych produktów, więcej warzyw i strączków. Produkty te wymagają obróbki kulinarnej, a więc czasu, którego wydaje się, że mamy coraz mniej, a także pomysłu w jaki sposób można je spożywać. Dlatego też, cieszę się, że powstała książka kulinarna „Przepisy na zdrowie”, którą będę mogła polecać swoim klientom, chcącym wprowadzić zmiany w żywieniu. Jesteśmy nie tylko tym co jemy, ale też takie jest nasze życie jak się odżywiamy. Warto postawić na jakość!”

Dagmara Miler, Właścicielka przedszkola „Ogród Dzieci”, żywieniowiec, promotor Kampanii „Zdrowa Dieta Przedszkolaka”

 

Zostaw komentarz