książka

Książka Przepisy na zdrowie! jest owocem moich wieloletnich doświadczeń, których celem jest takie przygotowywanie posiłków, aby służyły zdrowiu i wspaniałemu samopoczuciu każdego, kto zechce je wypróbować.

Zamów już dziś: przepisynazdrowie@gmail.com

ksiazka-wnetrze3m ksiazka-wnetrze2m

 

Obserwuję ogromny wpływ właściwego odżywiania i odpowiedniego trybu życia na zdrowie własne, moich najbliższych i pacjentów. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak trudno jest zmienić sposób odżywiania, a do tego odpowiednio, samodzielnie przyrządzać codzienne posiłki. Zdecydowałam się opracować praktyczny zestaw prostych, smacznych i zdrowych potraw. Z pewnością nie będzie problemów ze zgromadzeniem składników niezbędnych do ich sporządzenia. Posiłki zawierają elementy, które świetnie ze sobą się komponują sprzyjając prawidłowemu przebiegowi procesu trawienia i przyswajania potrzebnych dla organizmu składników odżywczych. Przepisy zawarte w mojej książce są przeze mnie stosowane w prowadzeniu codziennej kuchni. Książka uzyskała aprobatę pani dr Ewy Dąbrowskiej i jest dystrybuowana w ośrodkach  wczasów leczniczych działających pod jej patronatem w Gołubiu. Jest tam polecana pacjentom, którzy chcą kontynuować rozpoczętą w ośrodku zmianę sposobu odżywiania, aby odzyskać zdrowie i radość życia.

Poniżej opinie specjalistów na temat książki:

„Dieta, oparta na produktach roślinnych, wspiera zdrowie i pomaga pokonać chorobę. Jest wiele dobrze udokumentowanych doniesień na ten temat. Ci, którzy chcieliby spróbować takiego sposobu odżywiania, w „Przepisach na zdrowie” znajdą dobry przewodnik. Beata Mońka pokazuje, jak barwna, różnorodna, smakowita, pełna aromatów i wcale nie nudna może być zdrowa dieta. Przepisy są proste, przygotowanie potraw jasno przedstawione. Książka pomocna zarówno dla tych, którzy wkraczają dopiero na ścieżkę zdrowego odżywiania, jak i dla doświadczonych, którzy szukają nowych inspiracji.”

Anna Romanowska, lekarz

„Obecnie lansowane diety cud nie mają nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Lekarze nie posiadają dogłębnej wiedzy na temat odżywania, a zagubieni pacjenci szukają informacji w internecie oraz różnych publikacjach, które nie zawsze przedstawiają rzetelną wiedzę o prawidłowym odżywianiu i jego znaczącym wpływie na stan naszego zdrowia. Książka mgr inż. dietetyk Beaty Mońki napisana jest w przystępny sposób i z pewnością zainteresuje każdego, kto po nią sięgnie. Zawiera ona cenne wskazówki i zalecenia zarówno dla osób zdrowych, pragnących zachować dobrą kondycję na długie lata, jak i dla osób mających problemy ze zdrowiem.” „Ten kto przyjmuje lekarstwa, a zaniedbuje dietę, marnuje wiedzę swojego lekarza” (przysłowie chińskie)

mgr biochemii i farmaceuta Katarzyna Stobnicka

 

„W dobie coraz większej ilości chorób cywilizacyjnych, a także  szybkiego tempa życia, nie jest łatwo doradzać ludziom jedzenie większej ilości nieprzetworzonych produktów, więcej warzyw i strączków. Produkty te wymagają obróbki kulinarnej, a więc czasu, którego wydaje się, że mamy coraz mniej, a także pomysłu w jaki sposób można je spożywać. Dlatego też, cieszę się, że powstała książka kulinarna „Przepisy na zdrowie”, którą będę mogła polecać swoim klientom, chcącym wprowadzić zmiany w żywieniu. Jesteśmy nie tylko tym co jemy, ale też takie jest nasze życie jak się odżywiamy. Warto postawić na jakość!”

Dagmara Miler, Właścicielka przedszkola „Ogród Dzieci”, żywieniowiec, promotor Kampanii „Zdrowa Dieta Przedszkolaka”

 

6 komentarzy na temat “książka

 1. Książka Pani Beaty jest mi bardzo pomocna, ponieważ borykam się z dużymi trudnościami z odżywianiem. Zaopatrzyłam w nią też całą najbliższą rodzinę i znajomych. Przepisy są proste, produkty dostępne, dania smaczne. Zachwyca się nimi cała moja pięcioosobowa rodzina, również dzieci. Z książki korzystam średnio dwa razy w tygodniu. Jest dla mnie podstawową książką kucharską. Szczerze polecam wszystkim zainteresowanym prawdziwym, zdrowym odżywianiem.

 2. Korzystam z książki dość często szukając inspiracji i pomysłów na nowe potrawy, korzystam także z gotowych przepisów. Myślę, że warto z niej korzystać. Zawiera ona wiele ciekawych przepisów które są szybkie w przygotowaniu oraz oparte są na produktach które możemy znaleźć w każdym sklepie bez potrzeby chodzenia po specjalistycznych, typowych sklepach ze zdrową żywnością/ zielarskich. Książka jest estetyczna, ciekawie podzielona na rozdziały. Bardzo dobra pozycja nie tylko dla wegetarian ale też dla osób które szukają nowych, ciekawych acz prostych przepisów. Polecam !! 🙂

 3. Do pomarańczowej książeczki po przepisy sięgam zawsze wtedy, gdy chcę przygotować zdrowy posiłek oraz gdy szukam pomysłu/inspiracji …. . Warto korzystać, nawet bardzo (!), dlatego, że:
  po pierwsze: przepisy są sprawdzone i wiarygodne,
  po drugie: są rozmaite, bardzo ciekawe i zaskakujące(??)
  a po po trzecie są uświadamiające tzn. pokazują nam jak zdrowo lub niezdrowo się odżywiamy!
  Te przepisy uczą!

  Dla uświetnienia wydania może przydałyby się fotografie dań gotowych? Lub z etapów przygotowania?

  Autorce dziękuję bardzo!
  Wszystkim życzę miłego gotowania na zdrowie!

 4. Mojemu życiu – nie tylko mojemu gotowaniu – towarzyszą od lat wiarygodni autorzy i ich książki. Na szczęście udaje mi się nie ulegać krótkotrwałym modom żywieniowym i powodzi na księgarskim rynku pozycji z tzw. dietami „cud”, radykalnym oczyszczaniem, czy monodietami. Dlatego najpierw z zaciekawieniem, a od kilku miesięcy z głębokim przekonaniem korzystam z „Przepisów na zdrowie!” Beaty Mońki. Pomarańczowa książeczka towarzyszy mi prawie codziennie i zajęła w kuchni ważne miejsce: jest zawsze pod ręką. Przepisy w niej zawarte są bardzo proste, a jednocześnie bogate i skomponowane tak, aby wydobyć smak każdego ze składników. To ważne. Nie są czasochłonne, ale w trakcie ich przygotowania dają radość przyrządzania. Wciągają i pozwalają cieszyć się z efektów. Czasami wręcz zaskakują nieoczywistym łączeniem składników. „Przepisy na zdrowie!” oprócz receptur dają też wiedzę, jak posiłki komponować i przygotowywać, aby najpełniej skorzystać z energii składników i całego dania. Polecam! Do codziennego użytku na zdrowie:)

 5. Cieszę się, że książka jest przydatna.
  Dziękuję za sugestię. Na pewno wezmę pod uwagę przy wznawianiu kolejnego wydania, dodając proste przepisy na kiszone warzywa, również te mało znane.

 6. Korzystam z książki „Przepisy na zdrowie” dość często, raz- dwa razy w tygodniu. Przepisy są bardzo ciekawe, różnorodne, podane w prosty, przystępny sposób. Moje ulubione rozdziały to: zupy, dania główne i pasty warzywne. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba mieć wielkich umiejętności kulinarnych, żeby gotować zdrowo i smacznie. A może można by dodać jeszcze kilka receptur na proste kiszonki…

Zostaw komentarz