LEKARSTWO NA RAKA ZOSTAŁO WYNALEZIONE W 1928R…

Lekarstwo na raka wynaleziono w 1928 roku…

Od ponad 30 lat zgłębiam i praktykuję wiedzę w dziedzinie wpływu diety w profilaktyce i leczeniu chorób. Moje doświadczenia wskazują na to, że jeśli chcesz być zdrowy to przede wszystkim trzeba zmienić swój styl życia w tym oczywiście sposób żywienia. Niestety większość cywilizowanych ludzi wierzy w „cudowną moc” pigułki, która często niestety działa tylko na symptomy i tłumiąc objawy daje wrażenie lepszego samopoczucia. Poznałam lecznicze działanie głodówki czyli post o wodzie. Praktykowałam i polecam terapię dr Ewy Dąbrowskiej tzw. dietę warzywno-owocową. Kilkadziesiąt lat temu jeden z uczniów polecił film „Cud terapii Gersona”, który obejrzeliśmy wspólnie z młodzieżą w ramach zajęć z dietetyki.

Dr Max Gerson odkrywca tej kuracji po raz pierwszy zastosował ją w leczeniu swojej migreny. Ci którzy mają problem z migreną, wiedzą jak jest uciążliwa i jak utrudnia normalne codzienne funkcjonowanie. Z biegiem lat M. Gerson przekonał się, że jego terapia jest równie skuteczna w leczeniu innych schorzeń cywilizacyjnych. Kontynuatorką jego dzieła jest Charlotte Gerson, działająca w Meksyku w Tijuanie.

Mimo tak dużej skuteczności nie każdy chce podjąć się takiego trudnego zadania. Wprowadzenie wielu zmian w codziennym życiu stanowi ogromne wyzwanie. Wielu naiwnie wierzy w skuteczność leków bez jakichkolwiek zmian w stylu życia i woli kontynuować wyłącznie farmakologiczne leczenie, nie zastanawiając się nad tym gdzie tkwi przyczyna choroby.

Ponad pół roku temu miałam możliwość poznania terapii Gersona w praktyce, uczestnicząc jako opiekun i tłumacz w ośrodku terapii Gersona na Węgrzech. Obowiązującym językiem w tym ośrodku jest język angielski.

Uczestnicząc w tej terapii, poprzez możliwości udziału w wykładach pogadankach czy praktycznych warsztatach, każdy ma możliwość zgłębiania nieodzownej wiedzy, zasad kuracji,  rodzaju i dawkowania zalecanych suplementów, sposobów radzenia sobie w kuchni oraz w kryzysach ozdrowieńczych. Prowadzący wskazują optymalne metody w każdej sytuacji. Na miejscu można liczyć na wsparcie o każdej porze dnia i nocy. Specjaliści z cierpliwością wyjaśniają mechanizmy działania, sposoby stosowania, są gotowi pomóc w każdej chwili.

Terapia Gersona nie jest przeznaczona dla ludzi w agonii, ale dla tych, którzy mają choć odrobinę własnej odporności, aby poprzez długotrwałą, bo trwającą około 2 lat kurację odbudować i wzmocnić mechanizmy obronne organizmu. Wg Charlotty Gerson, córki Maxa Gersona, dzięki wegańskiej diecie, 13 szklankom świeżo wyciskanych soków oraz systematycznie wykonywanym lewatywom z kawy umożliwia się gruntowne oczyszczenie organizmu i pobudzenie mechanizmu samoleczenia. Ekologiczna żywność jest podstawowym elementem diety. W wielu przypadkach konieczne jest stosowanie suplementów, które ustala się we współpracy z lekarzem doświadczonym w terapii Gersona.

Terapia jest długotrwała i nie jest łatwa. Specjaliści podkreślają skrupulatne przestrzeganie wszystkich zaleceń bez wyjątku. Każdy szczegół jest ważny, bo od tego jak będzie prowadzona zależy skuteczność tej terapii. Odbudowanie własnych mechanizmów obronnych nie jest łatwe i w zależności od stopnia zaawansowania potrzebuje odpowiednią ilość czasu, aby pokonać chorobę. Ważna jest więc skrupulatność przestrzegania zaleceń i wytrwałość w realizacji. Nie można jej przeprowadzać po swojemu, bo każdy szczegół, nawet drobny może zaburzyć proces leczenia. Każdy podejmujący się tego wyzwania potrzebuje wsparcia rodziny, przyjaciół i/lub psychologa, szczególnie w okresie kryzysów ozdrowieńczych, które często symptomatycznie wyglądają na pogorszenie choroby. Przygotowanie zupy Hipokratesa, podstawowej zupy w codziennym menu oraz dużej ilości świeżo wyciskanych soków wymaga dużego nakładu pracy. Nieodzowna więc jest w kuchni pomoc dodatkowej osoby.

Miałam możliwość poznać Beatę Bishop i wysłuchać relacji o jej osobistych doświadczeniach jako byłej pacjentki Kliniki Gersona. To właśnie ona doprowadziła do powstania i założenia ośrodka na Węgrzech.

Terapia Gersona to trudne wyzwanie, ale o wysokiej skuteczności w leczeniu wielu chronicznych schorzeń w tym również nowotworów.

Beata Mońka

Następny wpis: Poprzedni wpis: